1. jugger.cz Open

1. mezinárodní turnaj v JUGGERu. Do ČR přijíždí týmy z Irska, Německa i Rakouska

V sobotu 13. května 2017 se na brněnském stadionu Za Lužánkami utká 6 juggerových týmů. Na turnaj ve sportu, jehož popularita ve světě rapidně stoupá, se chystají týmy z Irska, Německa, Rakouska a ČR. Pouze jeden se stane vítězem 1. jugger.cz Open – našeho historicky prvního mezinárodního turnaje v tomto bezkontaktním sportu. Jednotlivé zápasy jsou plánovány od 10,00 hod. do 18,00 hod., vstup je zdarma.

JUGGER je dynamický týmový sport s určitými znaky fotbalu a šermu. Dva soupeřící týmy svádí souboj polstrovanými holemi a snaží se uvolnit cestu k bráně jedinému spoluhráči, který může nosit míč po hřišti a skórovat.

Pro diváky se jedná o vysoce atraktivní hru. Na rozdíl od jiných sportů, kde se akce koncentruje tam, kde je míč, je při juggeru akce všude tam, kde jsou hráči. Sport vyžaduje soustředěnost, rychlost a vysoké nasazení hráčů. Každý z nich se musí soustředit na soupeře (nebo na více z nich), se kterým svádí souboj a zároveň musí mít přehled o tom, kde a v jaké situaci se nachází běžec a kde míč. Zároveň je nutné vnímat, kde jsou ostatní soupeři (zda ho zrovna „neohrožují“ za jeho zády).

Mezinárodní forma JUGGERu je bezkontaktní. Pouze letmý dotyk polstrované juggerové hole stačí k tomu, aby si zasažený hráč na několik vteřin klekl a nezasahoval tak do hry. Klíčovým elementem juggeru je fair play.

Kromě sportovního zážitku budou mít diváci možnost vyzkoušet si JUGGER na vlastní kůži. Stadion je vybaven bezbariérovým přístupem.

Další informace o turnaji